Masa cząsteczkowa hematytu

Hematyt jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych i użytecznych form żelaza na naszej planecie. Jest to zwykła ruda żelaza i jest często stosowana w biżuterii i innych elementach dekoracyjnych. Podoba mi się jego wygląd: srebrzyste gładkie i błyszczące, ale przede wszystkim uwielbiam zaokrąglone bloby zwane botryoidalnym zwyczajem kryształu. Zacznijmy więc, z pewnymi kontrowersjami.

Naukowcy NASA nie potrafili określić, w jaki sposób kształtowały się te kulki. Czy mogły powstać, gdy erupcja wulkaniczna rozpylała roztopiony materiał w atmosferze Marsa? A może zostały utworzone w bezpośrednim następstwie uderzenia, który wywołał stopiony wyrzut. Czy też wytworzyli się z roztworu, gdy woda rozpraszała się przez skałę lub w wodzie stojącej z oscylacją fal? Jak dotąd nikt nie wie.

Hematytowe kamienie lecznicze mogą być ładnie włączone do różnych rodzajów biżuterii. Aby rozszyfrować znaczenie pierwiastka hematytowego, należy wiedzieć, że dowolny pierścień w ogóle oznacza wierność, oddanie i zaangażowanie na jakąś osobę. Hematyt dodaje do tych cech właściwości uziemiające i zakorzenione. Naszyjniki i bransoletki hematytów nie mają szczególnego znaczenia, poza ich funkcją dekoracyjną.

Jakie są metafizyczne właściwości hematytu? Kamienie hematytowe są znane, tworząc ochronne środowisko, rodzaj refleksyjnego tarcza wokół osoby, która je nosi. To sprawia, że ​​te kamienie są wygodne dla medytacji. Utworzona talia pozwala odbijać negatywne energie, myśli i uczucia na ich źródło. Ta cecha wymaga ostrożności, ponieważ podobnie można odrzucić negatywne myśli. W medytacji hematyt ładnie łączy się z kryształami skał, a także diamentami z diamentów. Wystarczy umieścić hematyt na jednej stronie i kryształy skalne po drugiej stronie ciała. W tym sensie hematyt jest wykorzystywany do zrzucania energii i informacji, które pochodzą z siódmej korony czakr, czyli z wyższych duchowych i Boskich sfer do świata fizycznego.

Jak twoja podstawowa czakra balansuje i szczyci się większymi wibracjami, czuje się bardziej pewny siebie, odważny i optymistyczny. Wielu z nich staje się bardziej otwarte na uniwersalne informacje i odkrywa ukryte talenty i prezenty, o których nie wiedzieli. Z większą koncentracją i uziemieniem można osiągnąć wysoki poziom duchowej intuicji i energii niezbędnej do wniebowstąpienia i integracji wyższych istot z naszą trójwymiarową rzeczywistością.


Komentarze