Koraliki, Hematyt i Kamień szlachetny

Hematyt, również napisany jako hematyt, jest mineralną formą tlenku żelaza (III) (Fe2O3), jednego z kilku tlenków żelaza. Hematyt krystalizuje w systemie kratowniczym rhombohedralisty i ma taką samą strukturę krystaliczną jak ilmenit i korund. Hematyt i ilmenit tworzą Pełny stały roztwór w temperaturze powyżej 950 ° C (1,740 ° F).

Hematyt nie jest magnetyczny i nie powinien reagować na wspólny magnes. Jednakże wiele okazów hematytu zawiera wystarczającą ilość magnetytu, które są przyciągane do wspólnego magnesu. Może to doprowadzić do nieprawidłowego założenia, że ​​próbka jest magnetytem lub słabo magnetycznym pirogenotem. Badacz musi sprawdzić inne właściwości, aby uzyskać właściwą identyfikację.

Pigment hematytowy: Hematyt był jednym z pierwszych minerałów pigmentowych stosowanych przez ludzi. Przynajmniej 40 000 lat temu ludzie otrzymali hematyt, kruszono go w drobny proszek i użyli go do malowania. Przedstawione powyżej są komercyjne pigmenty hematytowe, które są dostępne obecnie. Od lewej górnej strony, biegnąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara, są: Błękitny Krwawowy Hematyt, Błękitny Czerwony Fioletowy Hematyt, Weneckie Czerwony i Czerwony Pozzuoli. Od renesansu pigmenty często były nazwane po miejscach, w których były produkowane. Zmiany kolorystyczne są wynikiem zastosowania hematytu i zanieczyszczeń, takich jak glina i inne tlenki żelaza, które są z nim połączone.

Chodzi o to, że najpierw należy pracować nad oczyszczaniem negatywnych energii / myśli / emocji. Jest to rodzaj warunku wstępnego dla każdego rodzaju poważnej pracy duchowej, w tym pracy z kryształami i kamieniami. To nie jest łatwe zadanie, a to zajmuje dużo czasu, ale jest to konieczne. I kryształy są tylko narzędziami zdolnymi do wzmacniania własnej energii. Jeśli wyślemy im negatywną energię, mogą ją wzmocnić i odtworzyć na nas. Na początek upewnij się, że jesteś w dobrym nastroju, gdy zbliżasz się do kryształów, pracujesz z nimi lub wykonujesz metafizyczną praktykę kryształów.

Innym powodem, że jego nazwa może być związana z wysoką zawartością żelaza w hematytach (prawie 70%), co czyni hematytem popularnym kamieniem gojącym dla zaburzeń związanych z krwią. Ponieważ hematyt był stosowany przez tak długi czas, przypisuje się mu wiele właściwości gojenia, od łagodzenia skurczów nóg w celu złagodzenia gorączki. Najlepszym sposobem na odkrycie mocy hematytu jest zakup kamienia i eksperymentu. Hematyt jest obfity, a więc bardzo przystępny.


Komentarze